A homlokzati polisztirolok és kőzetgyapot lemezek
A homlokzati polisztirolok H80 jelöléssel vannak ellátva. A H betű a homlokzatra utal, a 80 pedig a keménységére.
Fontos: sokféle polisztirol van, de a homlokzatra nem mindegyik alkalmas.
Az EPS gyártás után egy picit zsugorodik, ezért pihentetni kell. Ha ez nem történik meg, akkor felragasztás után, a Te házadon fog zsugorodni, ami azt eredményezi, hogy a lapok szélei picit eltávolodnak egymástól, és a mintázata át fog látszani a színezőanyagon. Ez így néz ki:
Ez a homlokzat ugyan több sebből vérzik, de Te egyiket sem akarod a saját házadon látni.
A hőszigetelést többek között azért csinálod, hogy büszke legyél a szép házadra, nem azért, hogy azon röhögjenek.
A 80-as keménység is fontos. Igaz ugyan, hogy a végső strapabíró réteget a háló-ragasztó-vakolat együttes rétegrend adja, de ha alatta vaj puhaságú anyag rejlik, akkor arra tehetsz akármilyen páncélt, tönkre fog menni.
A homlokzati polisztirol nem készülhet újrafeldolgozott anyagból, csak hibátlan polisztirol szemcsékből.
Ha ásványgyapottal hőszigetelsz, akkor kevésbé vagy kitéve az átverés lehetőségének, mert ezen a téren még nincs annyi csaló. Könnyű utánanézni a neten, hogy amit ajánlottak neked, az megfelel-e homlokzatra.
A kőzetgyapot gyártás nagyon költséges dolog. Kevesebb kőzetgyapot gyártó van Európában, mint polisztirol gyártó Magyarországon.
Az ásványgyapot és a kőzetgyapot nem ugyanaz. A kőzetgyapotot bazalt olvasztásával készítik. Az üveggyapot is ásványgyapot, de még nem tudják elérni ugyanazokat a műszaki paramétereket azonos árban, mint a kőzetgyapotnál.